Company, Uncategorized
Fontos Elkerülnöd Ezt A 15 Ártalmas Vegyi Anyagot A Kozmetikumokban, és Szépségápolási Termékekben
Mik rejtőznek a szépségápolási termékekben?
Egyre többen a természetes szépségápolás mellett döntenek. A kozmetikai ipar mindig trendeken ment keresztül.
Milyen káros hatásai vannak a vegyi anyagoknak a szépségápolási termékekben?
1.BHA (butylated hydroxyanisole) és BHT (butylated hydroxytoluene): A Nemzetközi Rákkutató Ügynökség ezeket a vegyi anyagokat potenciális rákkeltő anyagokként sorolta fel. Nincs betiltva Egyesült Államokban, de Kaliforniában szerepel a BHA a vegyi anyagok listáján, amelyeket a termék összetevő címkéjén fel kell tüntetni potenciálisan rákkeltőnek.
2.Szén-kátrány-festékek vagy PPD: A szénkátrány-színezékek szintén a smink összetevők közé tartoznak. Nagyon népszerűek a kozmetikai iparban, mert gazdag, tartós hajszínt biztosítanak. De, mint sok kőolaj alapú termék, a kutatók azt állítják, hogy az expozíció bármilyen mértéke egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Ezeknek a színezékeknek a hosszú távú használata akár Hodgin kórhoz (daganathoz) is vezethet.
3. Ciklometikon és sziloxánok: Ha szereted a tiszta szélvédőt, a száraz vízalátétet vagy a sima smink alapot, akkor valószínűleg sziloxánt tartalmazó termékeket használtál. Ezek zavarják a hormonfunkciót és károsítják a májat. Kanadai Környezetvédelmisek szerint D4 (ciklotetrasziloxán) és D5 (ciklopentasziloxán) halakban vagy más vízi szervezetekben felhalmozódhat. Az európai tanulmány hasonló következtetésre jutott, és a vegyi anyagokat „nagy aggodalomra” ítélte.
4. Az etanol-aminok (ammóniavegyületek) -DEA (dietanol-amin), MEA (monoetanol-amin) és TEA (trietanol-amin): Ezek a barátságtalan betűk a krémes és habzó termékekben találhatók, mint például hidratáló, szappan, fényvédő és sampon. Reagálnak rákkeltő nitrozaminok kialakulására, amelyek nemcsak az emberre károsak, hanem a halak és más vadon élő állatokra is.
5. Dibutil-ftalát: A körömlakkot megőrzi, segít a PVC rugalmasságában, és színezékek és illatanyagok oldószereként használják. És ugyan megéri? Úgy találták, hogy ez a vegyi anyag befolyásolja a hormonfunkciót, különösen a terhesség alatt.
6. Formaldehid-felszabadító tartósítószerek (DMDM-hidantoin, diazolidinil-karbamid, imidazolidinil-karbamid, metenamin vagy quartenium-15): Ezeket széles körben használják a haj- és körömtermékekben és a hidratálószerekben. A kozmetikumokban tartósítószerként használják, és néhány WC-tisztítószerben hatóanyagként. A formaldehid rákot okoz.
7. Parabének: A smink és hidratálószerek széles körben használatosak, a parabének a szépségápolási termékek közös vegyi anyagai , amelyek a rendszeres hormonális funkciók károsodásához kapcsolódnak. Tanulmányok kimutatták, hogy a parabének utánozhatják az ösztrogén hatásait, amelyek kiegyensúlyozatlan állapotban nők mellrákjához vezethetnek, és zavarhatják a férfi nemző képességét.
8. Parfüm: Mindenhol jelen van, még a „szagtalan” -ként forgalmazott termékekben is (ez lehet „szag” vagy „illat” is). A Parfum valójában nem egyetlen összetevő – sok vegyi anyag és néha illóolaj összetétele. Mivel nincsenek olyan előírások, amelyek követelik, hogy a cégek nyilvánosságra hozzák az illataik összetevői listáját, a parfum általános kifejezést használják. A kémiai érzékenységgel küzdő személyek számára ezek a felsorolt összetevők káros hatásokat okozhatnak vegyi anyagokban megbújva, olyan reakciókat kiváltva, mint például az allergiás reakciók, a migrén és / vagy az asztma.
9. Polietilénglikolok vagy PEG: A PEG-t széles körben alkalmazzák a kondicionálókban, hidratálószerekben és dezodorokban, 1,4-dioxánnal szennyezve, ami rákot okozhat. Ha tökéletesen tiszta, akkor általában biztonságosnak tartják őket, bár nem ajánlott a törött töredezett bőrre. Ritka esetekben a polietilén-glikol-vegyületek szennyeződhetnek az etilén-oxiddal – és ez akkor válik valóságosan fenyegetővé. Az etilén-oxid, amely egy másik káros kozmetikai összetevő, ismert rákkeltő, és fejlődési problémákat is okozhat.
10. Petrolatum vagy vazelin (vazelin): A bőr hidratálódik, ezért gyakran hozzáadják a bőrápoló és hajápolási termékekhez. De ezek a termékek könnyen szennyezhetők rákkeltő anyagokkal.
11. Nátrium-lauret-szulfát (SLES) és nátrium-lauril-szulfát (SLS): Ezek a szokásos habképző szerek, amelyeket edényszappanokban és habos szépségápolási termékekben használnak, mint pl. Az SLES 1,4-dioxánnal szennyezett keveredve rákot és májkárosodást okozhat. Továbbá mérgezővé válhat még a rákkeltő etilén-oxiddal. És káros hatása lehet a halak és más vadon élő állatok számára.
12. Triclosan: A kozmetikumokban a legnépszerűbb toxinok közé tartozó triklosán nagyon hatékony antibakteriális vegyi anyag, amely sok közönséges fogyasztási cikkben megtalálható, beleértve a fogkrémeket, a kézmosókat, a mosószereket és az arcszöveteket. A kutatások kimutatták, hogy a triclosan a környezetben már régóta botlik, miután befejeztük a használatát, megöli a hasznos algákata szervezetben és akár fel is halmozódhat benne.
13. Retinil-palmitát és A-vitamin: népszerű összetevője az akne szérumainak, a bőrpír elleni védekezésnek és az öregedésgátló krémeknek , ez az összetevő először simítja a bőrt, de a Napon tartózkodva azt állapították meg a kísérletek, hogy felgyorsítja az UV sugarak káros hatásait.
14. Pálmaolaj: A feldolgozott élelmiszerekben és a kozmetikumokban használt ehető olaj, a pálmaolaj az egyik a smink összetevőjének elkerülése érdekében, ami néhány fontosabb problémával jár, ami magában foglalja az erdőirtást, az élőhelyromlást, az éghajlatváltozást, az állati kegyetlenséget és az őshonos jogok megsértését a országokban, ahol termelték, mivel a földet és az erdőket tisztítani kell az olajpálma ültetvények fejlesztése érdekében. A világ vadvilági alapja szerint az esőerdők háromszáz futballpályájának megfelelő nagyságú területe minden órában károsul a palmolaj-termelés érdekében. Ez a nagyszabású erdőirtás sok fajt kipusztít, és az eredmények azt mutatják, hogy ha semmi nem változik, az olyan fajok, mint az orángután, a következő öt-tíz év alatt kipusztulhatnak a vadonon belül, és kevesebb, mint három év alatt Sumatran tigrisek.
15. Oxybenzon (BP-3 / benzofenon) és oktinoxát (oktil-metoxi-cinnamát ): Két fényvédő vegyi anyag, amely megzavarhatja hormonális rendszerünket és allergiás reakciókat okozhat. A cink-oxidot, a titán-oxidot és az avobenzont tartalmazó napvédők sokkal biztonságosabbak.
Kérdezheted, hogy mégis ki jegyzi ezeket meg, és milyen macerás már az életünk labirintusaiban ilyen dolgokra pluszban figyelni? Hát nem elég ezen kívül is a baj?
Mindenki kutasson objektívan, aki érez rá affinitást, és érdeklődjön szakembereknél.
Maybe just really lonely. Maybe I just want to be alone. Maybe loneliness is the only way to make that happen. Like having two pairs of eyes and just seeing the same thing. Seems like such a late hour.
Among the other things Fibonacci introduced to the Western world was a sequence of numbers discovered by 6th century Indian mathematicians. In that sequence each number is the sum of the previous two numbers – and it would later be named the Fibonacci Sequence. Using the numbers geometrically will create a logarithmic spiral. In case we didn’t lose you yet, we can actually show you that spiral – because it’s prominently placed right on the hood of the A9.