Company, Uncategorized
Aki Ezt Nem Tudja a Beléről, Károsíthatja A Szívét és Érrendszerét
Miért fontos, hogy miképpen állunk a belünk és működése állapotához?
A The Journal of Physiology új kutatása azt vizsgálja, hogy milyen szerepet játszhatnak a bélbaktériumok az artériáink egészségének megőrzésében.
A bélrendszer szabályozhatja az artériák és a szív egészségét, új kutatást szerint.Egyre több tanulmány azt sugallja, hogy a baktériumok a belünkben kulcsfontosságú az egészséges öregedéshez is.
Például egy nemrégiben megrendezett konferencián is erről volt szó, melyet a Medical News Today jelentett a Caenorhabditis féreg kutatásairól. Az eredmények azt mutatták, hogy a bél specifikus baktériumtörzsekkel történő kolonizálása késleltetheti az öregedést és megakadályozhatja az életkorral összefüggő krónikus betegségek sokaságát.
Most az egereken végzett kutatás megerősíti azt a gondolatot, hogy a bélbaktériumok közvetítik az öregedési folyamatot. Pontosabban a tudósok tanulmányozták az egerekben a bél mikrobiota összetétele és az érrendszeri öregedés közötti kapcsolatot.Bunt Brunt, a Colorado-i Egyetem Integratív Élettani Tanszékének posztdoktori kutatója, Boulder, a tanulmány vezető szerzője. A vezető szerző a Doug Seals, az egyetem integrációs élettani laboratóriumának professzora és igazgatója.
A bélbaktériumok és az érrendszeri egészség vizsgálata Brunt és munkatársai “széles spektrumú, rosszul felszívódó antibiotikumok koktélját” adták egy fiatal egércsoporthoz és egy régi egércsoporthoz. A rágcsálók ivóvízéhez 3–4 hétig adták az antibiotikumokat, hogy elnyomják a bél mikrobiotáját. Ezután a kutatók megvizsgálták a rágcsálók érrendszerének egészségét az artériás merevség és az endothelium egészségének mérésével – azaz az artériák belsejében lévő sejtek rétegével. Brunt és csapata is megvizsgálta a rágcsálók vérmintáit Az oxidatív stressz akkor fordul elő, amikor a test túl sok szabadgyököt termel, és nincs eléga ntioxidánsuk, hogy lebontják őket. A vizsgálatok azt mutatják, hogy ez a jelenség hozzájárul amagas vérnyomáshoz , a szív-érrendszeri betegségekhez és az öregedéshez.A kutatók mérik a nitrogén-monoxid szintjét is, amely egyben a véredényeket kibővítő vegyület.
Végül megvizsgálták az egyes rágcsálók bél mikrobióta “életkorral kapcsolatos változásait”.A tanulmányi időszak végén a tudósok megállapították, hogy az öreg egerek nagyban részesültek az antibiotikum-kezelésben, míg a beavatkozásnak nincs hatása a fiatal egerekre.Pontosabban: “Amikor elnyomta a régi egerek mikrobióját, az érrendszeri állapotuk helyreállt, mint a fiatal egereké” jelentette ki Seals professzor.
Az öregedés hogyan befolyásolja a belek egészségét?
Ezután a tudósok megpróbálták meghatározni a rágcsálók mikrobiotájában az életkorral kapcsolatos változásokat. Céljuk az volt, hogy megértsék, hogy a mikrobiota elnyomása megőrizheti az érrendszer egészségét. Ehhez genetikailag szekvenálták a régi egerek egy másik csoportjának székletmintáit, és összehasonlították őket a fiatal egerekéivel.„Általában a régi egerekben megnövekedett prevalenciát mutattak ki a gyulladásgátló és korábban betegségekkel járó mikrobák” – mondja Brunt vezető szerző.Ezek közé tartoztak a mikrobák taxonjai, amelyek a korábbi vizsgálatokban a bél dysbiosishozkapcsolódtak – az egyensúly a “barátságos” baktériumok között a bélben és más kórokozókban.
Maybe just really lonely. Maybe I just want to be alone. Maybe loneliness is the only way to make that happen. Like having two pairs of eyes and just seeing the same thing. Seems like such a late hour.
Among the other things Fibonacci introduced to the Western world was a sequence of numbers discovered by 6th century Indian mathematicians. In that sequence each number is the sum of the previous two numbers – and it would later be named the Fibonacci Sequence. Using the numbers geometrically will create a logarithmic spiral. In case we didn’t lose you yet, we can actually show you that spiral – because it’s prominently placed right on the hood of the A9.